2024. május. 11. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2024. május. 10.

Urunk mennybemenetelének ünnepe a Szatmári Székesegyház búcsúja. Az ünnepi szentmisét Nm. és Ft. Schönberger Jenő püspök mutatta be. A szentmise bevezetőjében arra hívta fel a figyelmet, hogy az Úr Jézus ma is köztünk van. Igaz, hogy fölment a mennybe, de az általa meghirdetett Isten Országa itt van közöttünk. „Milyen jó lenne, ha gyakran gondolnánk rá és megtennénk mindent, hogy mi emberek az Isten Országához tartozzunk, benne éljünk. Csak a bűn szakíthat el minket Krisztustól és az ő szent nevétől. A mennybemenetel ünnepén engedjük, hogy Jézus a szívünket valóban fölvigye magához, de ugyanakkor fogadjuk be a szívünkbe ebben az ünnepi szentmisében és kérjük, hogy mindig maradjon velünk” – fogalmazott a főpásztor.

2024. május. 8.

A Szatmári Római Katolikus Egyházmegyében a következő héten több búcsút is tartanak: a nagykárolyi Fatimai Szűz Mária templomban, és a Nepomuki Szent János tiszteletére szentelt templomokban: Miszbányán, Gilvácson, Lajosvölgyihután és Szigetkamarán.

2024. május. 8.

A szatmári egyházmegye szerzeteseinek egy kis csapata május 6-án, Máriapócsra zarándokolt Schönberger Jenő megyéspüspök vezetésével. A nyírbátori minorita templom meglátogatása után, a máriapócsi kegytemplom, és a fatemplom történetével ismerkedtek meg a résztvevők.

2024. május. 7.

A Szatmári Egyházmegyében a Székesegyház, valamint a krasznaterebesi templom titulusa „Urunk mennybemenetele”. Krasznaterebesen május 9-én, 11.30 tartják a búcsúmisét Ft. Bíró Norbert kálmándi plébános szentbeszédével, a Székesegyházban pedig szintén áldozócsütörtökön, este 19 órától kezdődik a püspöki szentmise, itt Ft. Reszler Mihály, máramarosi főesperes prédikációjával.