2024. április. 30. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Illesszük be életünket Isten tervébe

2024. április. 9.

Április 8-án ünnepelte a római katolikus egyház Urunk születésének hírüladását, Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepét. Ezt az ünnepet az egyház március 25-én – kilenc hónappal Karácsony előtt – ünnepli. Mivel idén ez a nap nagyhétre esett, az ünnepet Húsvét nyolcada utáni napon tartottuk.

Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepén a különböző plébániákhoz tartozó Mária Légió csoportok egy-egy központi helyen összegyűltek, hogy közösen ünnepeljék a szentmisét és megújítsák ígéreteiket. A szatmári székesegyházban bemutatott szentmise prédikációjában Schönberger Jenő püspök felhívta a figyelmet, hogy a történelem folyamán az ember Istennel való kapcsolatában gyakran eltévedt. Ezt olvashatjuk már Ádám és Éva történetében is. Isten azonban szeretetében megbocsátó. Isten azzal mutatta meg leginkább irántunk való szeretetét, amikor megbocsátott nekünk és engedte, hogy egyetlen Fia szenvedjen helyettünk. Isten azt kívánja, hogy hitünket megpróbáljuk és hallgassunk az Ő szavára.

Már az ószövetségben azt tanácsolták a próféták a királyoknak és az embereknek, hogy kérjenek jeleket és útmutatást Istentől. A királyok azonban gyakran képmutatásra hajlottak, elutasítva Isten tanácsát. Isten mégis meghallgatta a nép könyörgését és adott jeleket, amelyek a jövőben beteljesültek.
Isten megtestesülése Jézusban azt tanítja, hogy az emberiségnek meg kell értenie az engedelmesség jelét. Jézus a mi példaképünk, Ő engedelmeskedett Atyjának, amint a Boldogságos Szűz Mária is, követve szent Fia példáját.

Ha felismerjük, hogy Isten csak jót akar nekünk, és ennek megfelelően teljesítjük akaratát, akkor életünkben boldogulhatunk és elérhetjük célunkat. Sajnos szerte a világban, mint a Szent Földön is, ahol háború van, az emberek nem követik Isten akaratát. Az Isten parancsa, hogy szeressük egymást, még a legnehezebb élethelyzetekben is. Ha követnénk ezt a parancsolatot, akkor nem lenne küzdelem és háború.
A keresztény élet egy kihívás, amelyben az embernek mindig és minden helyzetben Isten akaratát kell megtennie. Ennek eléréséhez azt kell megtanulnunk, hogy az életünk illeszkedjen az Isten tervébe, mindig az Ő akaratát valósítsuk meg. A keresztény élet egy kihívás, hogy életünket beillesszük az Isten tervébe.

A Nagykárolyi Comitium tagjai a Kalazanci szent József templomban vettek részt a hálaadó szentmisén, melyet Antku Istvan esperes celebrált. A találkozó a Tessera imáival és a rózsafüzér imádkozásával indult. Köszönetet
mondtak búzdító szavainak, melyek által nagyobb lelkesedéssel tudják folytani imádságos és apostoli munkájukat a lelkek üdvéért és Isten dicsőségéért.
Továbbá megköszönik neki a lehetőséget, hogy Igen-t mondhattak a szolgálatra és követhetik Égi Édesanyánk példáját. Istennek legyen hála!