2024. június. 26. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Egyházmegyei Közlemények – III/ 2024

P 326 / 2024.

VÁLASZTÁSI KÖRLEVÉL

Kérem a Paptestvéreket, az alábbi felhívást június 2-án és 9-én minden szentmise végén a hirdetésnél olvassák fel!

Kedves Híveim!

A közelgő helyhatósági és Európai Parlamenti választások előtt szeretném felhívni Mindnyájatok figyelmét, hogy a választás nemcsak jog, hanem lelkiismeretbeli kötelesség is. A II. Vatikáni Zsinat hangsúlyozza: „Ne feledjék az állampolgárok, hogy a közjó érdekében joguk és egyben kötelességük a szavazás szabad lehetőségével élni” (vö. GS 75a). Fontos, hogy kiálljunk az egyház és népünk közös érdekeiért, és ennek érdekében felelősen döntsünk a választáson. Mindannyian befolyásolhatjuk jövőnket jó vagy rossz irányba, ezért senki ne mondja, hogy ő nem megy el szavazni, mert „úgyis mindegy”.
Kérem a kedves paptestvéreimet és híveimet, éljenek jogukkal, június 9-én menjenek el szavazni, és bátorítsák erre a közömbösködőket is, hogy ne mások döntsenek helyettünk. Lelkiismeretünkre hallgatva olyan jelöltekre szavazzunk, és olyan vezetőkben bízzunk, akik eddig is becsülettel és eredményesen képviselték közösségünk vallási, nemzeti és társadalmi érdekeit, és akik azokért akarnak dolgozni a jövőben is a legjobb tudásuk és képességeik szerint.
Kérem Istent, hogy adjon bölcsességet mindnyájunknak a helyes döntéshez.

2024, Úrnapja ünnepén

† Jenő