2024. október. 16. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Rózsafüzér királynője és Magyarok Nagyasszonya búcsúk

2024. október. 3.

Rózsafüzér királynője ünnepén a katolikus egyház a híveket segítő Szűz Máriát ünnepli. Ilyenkor Mária közbenjárásáért, Isten segítségéért imádkoznak és az Istenszülő iránti tiszteletet kifejezve, Jézus életéről elmélkednek.

Ez alkalomból búcsút tartanak Gyöngyön, Köveslázon és Zugón.
Gyöngyön 6-án, vasárnap 13 órától, Ft. Ulmer Mihály ny. plébános szentbeszédével tartják az ünnepi szentmisét.
Zugón 6-án, vasárnap 13 órától, Ft Dánku Balázs nagybányai plébános tartja a búcsú misét.
Köveslázon 13-án vasárnap 14 órától, Ft. Hájtájer István halmi plébános celebrálja az ünnepi szentmisét.

A magyar katolikus egyház október 8-án főünneppel emlékezik meg a Szűzanya magyarokat oltalmazó pártfogásáról. Ilyenkor a papság és a hívek Mária közbenjárását kérik Magyarországért és a magyar nemzetért.
Búcsút tartanak Túrterebes – Szőlőhegyen 13-án, 13 órától Ft. Czumbil Wilhem kökényesdi plébános főcelebrálásával tartják a szentmisét.