2024. október. 16. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Mindenki nyert!

2024. október. 7.

Negyedik alkalommal szervezték meg a csapatépítő hétvégét az Ifjúsági Iroda munkatársai, 15-25 éves fiatalok számára, Nagyszokondon.

A rendezvényre október 4 és 6 között került sor, amire a szatmári egyházmegye 14 plébániájáról, 33 fiatal jelentkezett. A résztvevők között voltak visszatérők, akik rendelkeztek némi gyakorlattal, ügyességi tapasztalattal, mások első alkalommal vállalkoztak a kalandos hétvége minden kihívására. Vonzó volt a csapatépítő a vallásukat kevésbé gyakorló kamaszoknak, de a plébánián aktívan tevékenykedő fiataloknak is. A változatos feladatok leleményességet, ügyességet, pontosságot, egymásra figyelést, összedolgozást igényeltek.  Sokakat az elért pontszámok, a jó teljesítmény motivált, másoknak a vidám társaság, a felszabadult hangulat jelentette a legnagyobb értéket. A közösen megélt örömök, küzdelmek, sikerek, kudarcok közelebb segítették a csapattársakat egymáshoz, barátságok szövődtek, illetve mélyültek a kapcsolatok a hétvége alatt. A nagykörös megosztások visszajelzései, a kiértékelések, új szempontokkal, támpontokkal gazdagították a résztvevőket és a szervezőket egyaránt. Az imaidők csendes perceiben és a Szentmisék homíliáiban, a fiatalok megerősítést kaptak értékességükben, jelenlétük fontosságában. A program végén a résztvevők örömteli élményekkel, közösségi tapasztalatokkal, új ismeretekkel térhettek haza otthonaikba.