2024. október. 16. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Fatimai Boldogságos Szűz Mária ünnepe

2024. október. 9.

Fatimai Szűz Mária titulussal rendelkezik a nagykárolyi plébánia templom és a kissári kápolna.

Az 1917-ben történt fatimai jelenés évfordulóján, 2024. október 13-án, vasárnap délelőtt 11:30 órakor ünneplik a nagykárolyi Fatimai Szűz Mária templom búcsúját, előtte csütörtökől három napos tridumot tartanak, ezeken a napokon a szentmise 18:00 órától kezdődik. A szentbeszédet Ft. Dr. Tempfli Imre ny. plébános tart.

Kissáron a kápolna búcsúja szintén vasárnap 13:00 órakor kezdődik, Ft. Leabu Marius prédikációjával.

A Boldogságos Szűz 1917-ben, májustól októberig jelent meg a három fatimai gyereknek: Luciának, Ferencnek és Jácintának. Lucia 2005-ben hunyt el, Ferencet és Jácintát II. János Pál pápa avatta boldoggá Fatimában.

Az első világháború szörnyű vérzivatart zúdított az egész világra, sok-sok könnyet, gyászt, fájdalmat és ínséget okozva. 1917. május 13-án a portugáliai Fatimában a Szent Szűz megjelent három pásztorgyermeknek: Lucia Santosnak, valamint Francesco (Ferenc) és Jacinta (Jácinta) Martónak, és engesztelésre, imádságra és bűnbánatra szólította őket. A jelenések a következő hónapokban a 13. napon megismétlődtek. Az utolsó jelenéskor, október 13-án történt a „napcsoda”, melyet előre jelzett a Szűzanya.