2025. január. 2. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2025. január. 2. Köszöntjük nevű látogatónkat.

A Kett-pedagógiáról tanulhatnak

2020. január. 23.

Szakmai továbbképző hétvégét szerveznek pedagógusoknak február 7-e és 9-e között a Hám János Óvoda épületében.

Az Országos Magyar Továbbképző Központ szakmai hétvégét hirdet a Franz Kett pedagógia iránt érdeklődő pedagógusok számára, Nagy Enikő M. Kriszta nővér vezetésével.

A képzés során bemutatnak különböző foglalkozásokat, a nagyböjttel és a húsvéttal kapcsolatos bibliai történetek feldolgozásának módszereit, melyek az óvodában és alsó tagozaton tanító pedagógusok, valamint a hitoktatók munkáját segíthetik.

Harminc helyet hirdettek meg a február 7-e és 9-e közötti képzésalkalomra, a résztvevőket pedig a jelentkezés sorrendjében regisztrálják. A regisztráció egy innen elérhető online űrlap kitöltésével történik, a helyek betöltésével a jelentkezést akár már a február 1-jei határidő lejárta előtt bezárják.

A Gabriel Georgescu utca 12-es szám alatti Hám János Óvoda épületében zajló képzés időtartama összesen 20 óra: február 7-én, pénteken délután 3 és este 8, szombaton reggel 9 és este 8, vasárnap pedig reggel 9 és délután 2 órák között lesznek az előadások, foglalkozások.

Szállást, igény esetén, térítés ellenében a Szent Alajos Konviktusban biztosítanak. További információért Nemes Istvánt kell hívni a 0770 946 216-os telefonszámon, illetve el lehet őt érni E-mailen is, a centru.formare.maghiara@gmail.com címen.


Képen: A Hám János Óvoda épülete

Franz Kett pedagógiai útja az ittlét örömét tudatosítja a gyermekekben, továbbá a kapcsolatot, a világ szimbólum-jellegét, amely túlmutat önmagán, és egy mindent átható Jelenlétet és Értelmet sejtet – írják a kett.ro honlapon.

A Kett-pedagógiát a múlt század 70-80-as éveiben fejlesztette ki Franz Kett bajor valláspedagógus és Esther Kaufmann nővér. Utólag a két alapító egyénileg fejlesztette tovább az eredetileg közösen kidolgozott pedagógiai gondolkodásmódot. A Kett-pedagógia jellemzői: a gyerek öntevékeny tanulásának támogatása, a lét (Dasein) örömének pedagógiai eszközökkel történő felébresztése, a kapcsolatképesség és kölcsönös nagyrabecsülés fejlesztése, a gyermek önkibontakoztatásának segítése, az embertárshoz és környezethez való gondos, értékorientált viszonyulás erősítése, annak megsejtetése, hogy az élet értelmes, és létezik egy végső lét- és értelemalap, Aki minden létezőt hordoz és minden értelmet megalapoz.