2024. június. 26. Köszöntjük nevű látogatónkat.

A Fatimai Boldogságos Szűz Mária – templombúcsúk egyházmegyénkben

2021. május. 11.

1916. május 13. és 1917. október 13. között Szűz Mária hat alaklommal jelent meg Lúcia Santos, Francisco Martos és Jacinta Marto gyermekeknek. A jelenések helyén 1928-ban kápolna épült, majd 23 év munkálatainak köszönhetően kialakult a ma is látható kegyhely.

Május a Szűzanyának szentelt hónap. Ferenc pápa 2021. május elején, arra buzdított mindenkit, a világ összes kegyhelyén egyesülve bízzák Szent Anyánk kezeire az egész emberiséget, melyet ebben az időszakban keményen próbára tett a világjárvány. „Május minden napján rád bízzuk Irgalmasság Anyja azt a sok embert, akiket megfertőzött a vírus és továbbra is annak a fájdalmas következményeit szenvedik. Elhunyt fivéreinktől és nővéreinktől kezdve olyan családokig, melyek megtapasztalják a holnap fájdalmát és bizonytalanságát; a betegektől az orvosokig, a tudósokig, az ápolókig, akik részt vesznek a küzdelem első vonalában; az önkéntesektől az összes szakemberig, akik értékes szolgálatot tettek mások javára; a gyászoló és szomorú emberektől azokig, akik egy-egy mosollyal és jó szóval vigaszt nyújtottak a rászorulóknak; azoktól - különösen a nőktől -, akik otthonaikban a kényszerű bezártság miatt szenvedtek erőszakot, azoktól, akik buzgón szeretnék folytatni a mindennapi élet ritmusát. A Segítő Szűzanya fogadjon minket köpenye alá, védjen és támogasson minket a próbatétel idején és lobbantsa fel szívünkben a jövő reményének fényét.

Nagykároly

Nagykárolyi Fatimai Szűz Mária plébánia-templom építése 1991-ben kezdődött el. A szentélyben található fatimai szobor a svájci Fatima-Világapostolátus ajándéka. A templomot 1996 október 12-én Nm. és Ft. Reizer Pál püspök szentelte fel, majd két évre rá egyházmegyei kegytemplommá nyilvánította. 1991. augusztus 1-jétől a templom plébániai rangot kapott, majd ugyanez év szeptember 23-tól a Romániai Fatima-Világapostolátus központja lett.

Mivel a búcsú időpontja egybeesik Urunk mennybemenetlének főünnepével, a szentmise május 14-én, pénteken 18 órakor kezdődik.

Szónok Ft. Dr. Vik János, a Babeș-Bolyai Tudományegyetem Római Katolikus Teológiai Kar dékánja lesz.